Bol brzucha w ciazy z lewej strony w okolicy pempka w grnej czci przy chodzeniu 1 trymestrze na dole jak przed okresem

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Rodzaje bólu:

W ciąży z lewej strony.

Ból brzucha w ciąży nie zawsze musi oznaczać coś złego. Najczęściej jest to objaw prawidłowy, który wskazuje, że dziecko rośnie i się porusza i tak jest w przypadku bólu brzucha w ciąży z lewej strony. Jest to objaw o charakterze fizjologicznym i jest związany z powiększaniem się rozmiarów macicy. Może się też zdarzyć, że ból brzucha będzie objawem niepokojącym. W każdym przypadku kiedy tylko pojawi się ból należy skonsultować się z lekarzem, który po przeprowadzonym wywiadzie określi przyczynę bólu oraz wyda diagnozę.

W ciąży w okolicy pępka.

Bardzo często ból brzucha w okolicy pępka w ciąży spowodowany jest tym, że podczas całej ciąży następuje rozciąganie się macicy. Objawy te są niepokojące, ale tylko wtedy jeżeli nie występują równocześnie żadne inne dolegliwości – np.: bóle podobne do bólu podczas miesiączki (krwawienie, plamienie). Powinno się też podczas najbliższej wizyty kontrolnej u ginekologa poinformować go o występujących objawach bólu brzucha w okolicy pępka.

W górnej części.

Ból brzucha w górnej części podczas ciąży może oznaczać zaawansowane zatrucie ciążowe (gestoza). Reakcja na tego typu ból brzucha powinna być natychmiastowa, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Ból brzucha w górnej części w ciąży jest bardzo niebezpieczny, gdyż może stanowić realne zagrożenie życia matki i dziecka.

Przy chodzeniu.

Ból brzucha w ciąży zawsze jest niepokojącym objawem. Jeżeli ból pojawia się podczas chodzenia może oznaczać, że następuje rozluźnienie oraz rozciąganie więzadeł. Jest to związane z rozciąganiem się macicy na wskutek wzrostu dziecka. Ulgę w takim bólu może przynieść odpoczynek oraz oszczędniejszy tryb życia. Można też skorzystać z konsultacji lekarskiej, aby rozwiać wszelkie wątpliwości związane z bólem.

W 1 trymestrze.

W 1 trymestrze ciąży następuje intensywny rozwój i wzrost dziecka. Z takim wzrostem dziecka związane jest poszerzanie się macicy. Macica podczas swojego rośnięcia rozciąga trzymające ja więzadła. Można wtedy odczuwać pełność w jamie brzusznej, uczucie ciągnięcia w pachwinach, lekkie skurcze macicy (podobne jak przed miesiączką). Bardzo ważne jest aby w 1 trymestrze ciąży nie bagatelizować żadnych objawów związanych z bólem brzucha. W 1 trymestrze ciąży dochodzi do około 4 procent poronień, dlatego też należy zgłosić się jak najszybciej do lekarza z takimi objawami.

  UC Davis Division of Entomology and Nematologia

Na dole.

Każdy ból brzucha w trakcie ciąży może być objawem niepokojącym. Jeżeli ból ten jest nieregularny można być spokojnym. Wystarczy wtedy odpoczynek i sen. Natomiast jeżeli są to regularne bóle brzucha na dole należy udać się do lekarza.

Jak przed okresem.

Bardzo trudno jest sprecyzować który rodzaj bólu brzucha w ciąży jest niepokojący a który nie. Ważne jest aby podczas trwania całej ciąży być pod stałą kontrolą lekarską, który doradzi jak postępować. Szczególnie niepokojące są bóle występujące w początkowym okresie ciąży.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*