unknown-title

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Czym jest " Cellulit"? To irytująca niedoskonałość skóry, nie proszony gość w organizmie, dodatkowo estetyczny dyskomfort, który niesie ze sobą wiele problemów medycznych. Dotyczy on wiele kobiet i to nie tylko tych otyłych. Niestety za jego powstanie odpowiedzialne są nasze żeńskie hormony, estrogeny, które wspomagają gromadzenie tłuszczów w tkance podskórnej. Nasza skóra staje się gąbczasta przypominając skórkę pomarańczową lub materac, pojawia się obrzęk, traci elastyczność pokrywając się bruzdami i zgrubieniami szczególnie w okolicach pośladków, ud, brzucha i ramion.

W pierwszym stadium skóra staje się obrzęknięta poprzez zastój płynów w tkankach i cellulit można wyczuć już przez dotyk. W drugiej fazie (włóknistej ) problem obejmuje także tkankę tłuszczową. Już na tym etapie widzimy tak zwaną skórkę pomarańczową, której wybrzuszenie powoduje stagnacja płynów oraz złe krążenie w organizmie. W tkance łącznej formują się małe guzki, skóra traci elastyczność i staje się twarda. Finałowa faza to faza sklerotyczna, degradacja tkanki tłuszczowej, guzki pod skóra staja się utwardzone i bolesne a skóra przypomina materac.

Możemy wyróżnić trzy odmiany cellulitu:

  • Cellulit twardy lub stały występujący u kobiet poniżej 25 roku życia atakujący głównie pośladki i uda oraz wewnętrzną część kolana. Skóra staje się wtedy sucha i zagęszczona a dotyk wywołuje ból.
  • Cellulit wiotki może być rozwinięciem cellulitu twardego. Jest on zauważalny u kobiet po 35 roku życia. Jest on najczęściej spotykany i obejmuje szersze partie ciała. Guzki pod skóra stają się bardziej widoczne a sama skóra staje się sucha, zimna i bolesna w dotyku.
  • Cellulit obrzęknięty jest jakby odmianą wiotkiego. Charakteryzuje się gromadzeniem wody w tkankach i dotyka głównie obszary miednicy i kończyn. Skóra staje się wiotka i ma obraz klasycznej skórki pomarańczowej.
  VaricoSocks - skarpety, gdzie kupić najlepsze, apteka, sklep, cena

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*