nietypowe atrakcje weselne

Wybór atrakcji weselnych

Jest tego naprawdę bardzo dużo i wszystko zależne będzie od tego, w jaki sposób para młoda podchodzi do tego tematu. Może to być taka atrakcja, która wiąże się z ich zainteresowaniami. Bardzo często m czytaj więcej »

części samochodowe

Jakie części samochodowe można kupić w sklepie motoryzacyjnym?

Motoryzacja w szerokim tego słowa znaczeniu kojarzy się większości ludzi z różnego typu samochodami. Tymczasem oprócz faktu, że uczestnikiem ruchu drogowego są również motocykle, pracę w sektorze zap czytaj więcej »

fotobudka na weselu

Ile można wydać na wesele

le można wydać na weseleJeszcze dwa lata temu za kwotę około 30 tys. można było zorganizować wystawne przyjęcie z mnóstwem atrakcji. Teraz ceny szybują coraz wyżej. Dziś przeciętny koszt wesela to min czytaj więcej »

Pozycjonowanie katowice

Skuteczne i szybkie pozycjonowanie stron internetowych katowice

Dobrej jakości pozycjonowanie stron internetowych jest jednym z najistotniejszych elementów podczas prowadzenia własnej witryny internetowej. Dzięki pozycjonowaniu nasza witryna może znaleźć się bard czytaj więcej »

ODBIór MIESZKANIa

Odbierz mieszkanie na spokojnie

Nasze problemy związane z odbiorem mieszkania mogą się rozpocząć już na etapie analizy projektu architektonicznego. Rozmowa z rzeczoznawcą może rozwiać pewne problemy, ale nie wszystkie. Dowiemy się czytaj więcej »

TAśMY Bandujące Rzeszów

Zabezpieczenie towaru

Jeśli przewozimy jakiś ładunek i chcemy go w odpowiedni sposób zabezpieczyć to, co mamy zrobić? Dawniej obwiązywało się różnymi sznurkami i linkami, ale dzisiaj to nie ma sensu i szkoda na to czasu, czytaj więcej »

Noclegi W lądku zDRóJ

Najlepsze noclegi dla Ciebie

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się nad tym jak szybko i sprawnie wyjechać na wymarzony urlop. Musicie wiedzieć, że taki urlop to niestety dość duży kłopot dlatego w większości wi czytaj więcej »

pOZWY cywilne Szczecin

Wszystko, co związane ze sprawami cywilnymi

Chcesz wiedzieć wszystko, co jest związane ze sprawami cywilnymi? Jeżeli tak, to bardzo dobrze trafiłeś. W tym tekście może nie znajdziesz wszystkiego, co związane ze sprawami cywilnymi. Nie sposób p czytaj więcej »

pożywne śNIADANIE

Śniadanie na ciepło

Szczególnie zimą warto zaczynać dzień od ciepłego posiłku. Będzie to oczywiście , które będzie w stanie nas rozgrzać. Na pewno, dzięki temu, że takie śniadanie zjemy, nie zmarzniemy aż tak bardzo, gd czytaj więcej »

WYCENa środków TRWAłYCH

Jak wyceniane są środki trwałe?

Środkami trwałymi nazywa się trwałe, rzeczowe aktywa oraz aktywa zrównane z nimi. Ich prawdopodobny okres użyteczności zawsze musi wynosić więcej niż jeden rok. Nie zużywają się one w trakcie pojedyn czytaj więcej »

 

Ile można wydać na wesele

fotobudka na weselule można wydać na weseleJeszcze dwa lata temu za kwotę około 30 tys. można było zorganizować wystawne przyjęcie z mnóstwem atrakcji. Teraz ceny szybują coraz wyżej. Dziś przeciętny koszt wesela to minimum 40 tysięcy zł! Na taką sumę składa się wiele elementów, bardziej lub mniej ważnych.

Biorąc ślub kościelny należy się liczyć z wydatkami związanymi z ceremonią. Teoretycznie cenniki w tym wypadku nie istnieją, w praktyce jest zupełnie na odwrót.

Z doświadczenia osób, które prowadzą firmy organizujące uroczystości ślubne wynika, że np. w Krakowie pary dają zwykle 300-400 zł za sam ślub, 50 zł dla kościelnego, 120-150 zł dla organisty, choć są też drożsi.

Przy tych kwotach opłata pobierana w urzędzie stanu cywilnego wypada bardzo skromnie. Należy zapłacić zaledwie ok. 90 zł.

W ostatnim czasie wzrosły ceny usług gastronomicznych i cateringowych. Jeszcze rok temu za osobę obecną na weselu trzeba było zapłacić ok. 130 zł, dziś jest to minimum 170 zł. Oczywiście w zależności od lokalu oraz ilości dań. Cena naturalnie nie obejmuje alkoholu i słodkości.

Przy weselu na sto parę osób wódka pochłonie ok. 2500 zł. Zwykle liczy się pomiędzy 20 a 40 zł za osobę albo po pół litra na głowę. Możemy również doliczyć bar z piwem, czy bardzo popularny drink bar.

Nieznacznie tańszą opcją może być samo wynajęcie sali oraz zatrudnienie własnych kucharek i obsługi. Wówczas za lokal zapłacimy pomiędzy 2000 a 4000 zł. Ale młode pary raczej wolą coś z klasą, niż tradycyjną remizę.

To nie koniec wydatków. Oprócz jedzenia potrzebna jest jeszcze muzyka. Koszt wynajęcia dobrego zespołu waha się w granicach od 1500 do 3000 zł. DJ natomiast za całą noc weźmie pomiędzy 1000 a 3000 zł.

Pamiątkowe zdjęcia to również spory wydatek. Na przykład (bardzo fajne aranżacje https://marengo-architektura.com/) to wydatek, w najtańszej opcji 1 500 zł.

dobra fotobudka na weselu

Dla wielu młodych par najważniejszy jest odpowiedni wygląd podczas uroczystości. Strój pana młodego stanowi zazwyczaj zaledwie połowę sumy, jaką przeznacza się na kreację dla panny młodej.

Garnitur, buty, dwie koszule, spinki i muszka to wydatek rzędu 1600 zł. Natomiast za suknię ślubną, w zależności od tego, czy kupujemy nową, używaną, czy też decydujemy się ją wypożyczyć, zapłacimy średnio od 600 do 5000 zł. Nie zapomnijmy też o wszelkiego rodzaju dodatkach – ich kwota może sięgnąć do 300 zł. Doliczyć należy także porządny komplet obrączek. Można go kupić za ok. 1500-2000 zł.

Ślub w dzisiejszych czasach to spore przedsięwzięcie organizacyjne i ekonomiczne. Zwykle budżet jest napięty i mocno przepracowany. Przygotowania ślubne z pewnością uczą nas kompromisu. Chyba, że mamy tyle pieniędzy, że możemy pozwolić sobie na spełnianie każdego marzenia i zachcianki.