JAK DOBRAĆ ODPOWIEDNIO OPRAWKI DO KSZTAŁTU TWARZY

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dobrze dobrana oprawka może sprawić, że nasza twarz będzie wydawać się bardziej przyjazna. Jednak jeśli źle ją dopasujemy, może wyglądać śmiesznie. Oczywiście nikt nam tego nie powie wprost, jednak za naszymi plecami będzie można usłyszeć szepty i lekkie podśmiewanie. Dlatego dzisiaj postanowiliśmy przedstawić Wam 4 kształty twarzy i zdradzić, jaki rodzaj oprawek będzie do nich pasował najlepiej.

Serce nie zawsze oznacza miłość.

No właśnie, często można się spotkać z kształtem twarzy, który ogólnie został przyjęty jako serce. Taka twarz charakteryzuje się dość masywnym czołem i zwęża się w kierunku podbródka. Jest to dość specyficzny kształt, niektórzy nazywają go szpicą. Głównie ze względu na dość mocno wysunięty podbródek. W tym przypadku głowa wygląda dość masywnie w górnej części. Dlatego też należy wybierać oprawki, które zbalansują nieco te proporcje i optycznie poszerzą ją w środkowej partii. Idealnie sprawdzą się tutaj owalne kształty szkła w dość mocno zarysowanej oprawie. Najlepiej wybierać kolory ciemne. Idealne będą wszelkiego

Kwadrat, czyli z kołka ciosany.

Osoby o takiej budowy twarzy często mogą spotkać się z porównaniem do bohatera komiksów Hulka. Jest to dość ciężki kształt. Całość naszej głowy jest masywna, a co za tym idzie, należy dobrać takie oprawki, które nieco złagodzą nasze rysy. Najlepiej sprawdzają się tutaj kształty klasyczne, można je nazwać dziadkowymi. Okrągłe szkła w średniej grubości ramce. Kolory mogą być lekko zielonkawe oraz brązowe. Należy unikać czarnego, gdyż może jeszcze bardziej podkreślić i tak już masywną twarz. Nie, nie chodzi o rozbicie sobie jajka na twarzy. Jest to natomiast jeden z częściej występujących kształtów męskiej głowy np. wśród Szwedów. Proporcje są tutaj mniej więcej zachowane w górnych i dolnych partiach. Warto więc zrównoważyć je na środku. Idealnie sprawdzą się okulary, które będą posiadały oprawkę jedynie na górze. Dolną partię stanowić będą tylko szkła. W tym wypadku można zaszaleć kolorystycznie. Warto sprawdzić jak będziemy wyglądać w kolorach czerwonym, niebieskim czy nawet fioletowym dla

  Pielęgnacja ciała w ciąży

Ach, jaka bułeczka z tego Twojego mężczyzny. Takie stwierdzenia mogą usłyszeć panowie, których twarz jest po prostu okrągła. Jest to kształt, który nie sprawia wielu problemów. Szczerze, większość z nas ma właśnie okrągłą twarz. Tutaj zasada co do okularów jest prosta. Powinny one być raczej prostokątne w średniej grubości oprawkach. Kolorystycznie możemy się bawić. Jednak pamiętajcie jedną zasadę. Raczej unikamy koloru białego, tyczy się to wszystkich kształtów głowy. Biały kolor oprawek sprawia, że nasza twarz będzie wyglądała nienaturalnie. Będzie na niej widać wszystkie nasze niedoskonałości. Jest to kolor, który w ogóle nie powinien występować w kolekcjach oprawek.

Zasady, które Wam dzisiaj przedstawiliśmy, są tylko pewnym zarysem tego, na co warto zwrócić uwagę. Mają one wskazać kierunek w jakim powinniście iść przy określonych kształtach głowy. Jednak to od Was ostatecznie zależy, co wybierzecie. Pamiętajcie, że cokolwiek robicie czy wybieracie, powinniście przede wszystkim dobrze się z tym czuć.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*