Wysoki cholesterol?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Lekarze są zgodni co do tego, że nasze społeczeństwo coraz bardziej zaczyna przybierać na wadze. Spożywamy potrawy zawierające duże ilości tłuszczu zwierzęcego, który powoduje wysoki poziom cholesterolu w naszym ciele. A to może bezpośrednio przekładać się na zwiększenie ryzyka wystąpienia zawału serca albo powstanie miażdżycy.

Kliknij, aby dowiedzieć się, czy masz wysoki poziom cholesterolu.

Badanie krwi jest w stanie dostarczyć informacji o naszym obecnym poziomie cholesterolu. Dostaniemy wtedy pełen wykres poziomu całkowitego cholesterolu jak również podział na frakcje HDL i LDL .

Zakłada się, że poniżej 200 mg/dl jest bardzo pozytywnym poziomem cholesterolu, który nie będzie powodował chorób wieńcowych. Natomiast przedział między 200 – 239 mg/dl jest stanem granicznym, kiedy to wysoki poziom cholesterolu zaczyna mieć miejsce . Należy w takich momentach natychmiast zmienić swoją dietę na ubogą w tłuszcze nasycone oraz zawierającą kwasy omega-3.

Poziom powyżej 240 mg/dl może powodować poważne problemy zdrowotne. Wysoki poziom cholesterolu sprawia, że wzrasta nieomal dwukrotnie ryzyko zachorowania na choroby wieńcowe, a zawał jest możliwy.

Niestety nie istnieje żaden medyczny zabieg będący w stanie zbić cholesterol w przeciągu jednej operacji. Ponieważ jest to problem natury dietetycznej, jedyną możliwością jest zmiana swoich nawyków żywieniowych.

Pierwszym etapem jest, jak wspomniano wcześniej, pozbycie się ze swojego jadłospisu potraw na bazie tłuszczy zwierzęcych . Jeśli możemy na to sobie pozwolić, warto w ogóle zrezygnować z mięsa poza rybami oraz drobiem, który jest chudy i posiada pozytywnie wpływające na wysoki poziom cholesterolu składniki dietetyczne.

Warzywa, owoce (lecz z umiarem ze względu na cukry!) oraz woda powinny stać się podstawą naszej diety . Niemniej nie wolno zapominać, że bardzo ważnym będzie również ruch fizyczny , który pozwoli na spalenie tłuszczu w naszym ciele oraz dotlenienie układu krwionośnego

  Mezoterapia a łysienie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*